Komora Hiperbaryczna w Stołpnie! – OSP "Stołpno"
Komora Hiperbaryczna w Stołpnie!

Komora Hiperbaryczna w Stołpnie!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Komora Hiperbaryczna w Stołpnie!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Tlenoterapia hiperbaryczna to jedno z największych osiągnięć w dziedzinie leczenia i profilaktyki (!) zdrowotnej. Badania naukowe dowodzą, że hiperbaria tlenowa doprowadza do wielu pozytywnych przemian fizycznych, biochemicznych i fizjologicznych, a co najważniejsze odbywa się bez udziału inwazyjnych metod wykorzystujących szereg medykamentów zatruwających organizm substancjami chemicznymi.

Tlen to pierwiastek, dzięki któremu żyjemy. Do życia wystarcza nam go zaledwie 21% we wdychanym powietrzu. Okazuje się jednak, że wyższe stężenie tego pierwiastka, w połączeniu z podwyższonym ciśnieniem otoczenia, skutecznie wspomaga terapię nieuleczalnych dotąd chorób.[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=4EFyYs012xI”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

 

 

Dzięki nasyceniu tlenem wszystkich komórek ciała tlenoterapia hiperbaryczna poprawia koncentrację i zdolności poznawcze, polepsza kontakt wzrokowy, obniża poziom stresu i poprawia jakość snu. HBOT pobudza uśpione komórki mózgowe do pracy. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że jest to legalny doping, gdyż gwarantuje szybszą regenerację po obciążającym treningu, regularne zabiegi pozwalają szybciej wrócić do gry po kontuzji.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Na czym polega Tlenoterapia Hiperbaryczna?

Zabieg HBOT (Hyperbaric Oxygen Therapy Treatment) polega na zwiększeniu ciśnienia w specjalnej komorze hiperbarycznej, a tym samym natlenienie organizmu pacjenta. Ciśnienie wyższe niż atmosferyczne sprawia, że tlen przenika przez tkanki i pozbawia go barier fizjologicznych. Innymi słowy: tlen przenika tam, gdzie na co dzień nie ma szansy się przedostać i trafia np. do obszarów źle ukrwionych. W efekcie ciało pacjenta w krótkim czasie i bez wysiłku odnosi korzyści, których nie można osiągnąć żadną inną terapią.

Zabieg jest bezbolesny, polega jedynie na wdychaniu leczniczego tlenu – każdy kilkunastominutowy seans terapeutyczny w komorze hiperbarycznej przynosi uczucie rozluźnienia. Przy okazji odtruwamy organizm zmniejszając ilość toksyn w naszym ciele, efektywnie stymulujemy go do szybszej regeneracji i neutralizujemy wszelkie stany zapalne. Regularne zabiegi sprawiają więc, że nasze ciało odzyskuje nie tylko zdrowie, lecz także naturalne piękno i kondycję.

Zabieg trwa od 1 – 2 godziny, a cała terapia składa się serii od 10 do 40 zabiegów, które odbywają się codziennie. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie i w dużej mierze zależy od rozpoznanej choroby lub uprawianej dyscypliny sportu.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_video 0=”” 1=”href=„https://www.youtube.com/watch?v=BRCwf8mbjPc„>https://www.youtube.com/watch?v=BRCwf8mbjPc„” link=”https://www.youtube.com/watch?v=BRCwf8mbjPc”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]– zwiększa natlenienie tkanek
– poprawia metabolizm całego ciała
– działa stymulująco na fibroblasty
– oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich, czyli substancji rakotwórczych
– usprawnia odprowadzanie metabolitów komórkowych
– odżywia osłabione komórki
– zwiększa krążące w organizmie komórki macierzyste, odpowiedzialne za odbudowę i sprawne funkcjonowanie organów
– likwiduje ogniska zapalne w organizmie, zwalcza infekcje wywołane bakteriami
– pomaga w leczeniu schorzeń kardiologicznych, dermatologicznych, laryngologicznych, neurologicznych, autyzmu
– wspomaga terapię onkologiczną i profilaktykę nowotworową
– pomaga w zaburzeniach seksualnych
– jest receptą na trudno gojące się rany i boreliozę
– zmniejsza migrenowe i przewlekłe bóle głowy
– sprawdza się u sportowców – niweluje zapalenia mięśni stawów i ścięgien, obrzęki kończyn, spadek wydolności, zapalenie kości.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Tlenoterapia hiperbaryczna włączona do procesu rehabilitacyjnego dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi w znacznym stopniu poprawia: lepsze rozumienie, a co za tym idzie, wykonywanie poleceń, koncentrację i zdolności poznawcze, interakcję z otoczeniem, rozwój naśladownictwa, kontakt wzrokowy, rozwój mowy, jakość snu, trawienie. Ogromne zalety HBOT są znane już od wielu lat, a pacjenci poddający się tlenoterapii są najlepszym dowodem na to, że zabiegi te skutecznie wspomagają leczenie wielu dolegliwości.

Dzięki współpracy z Centrum Rehabilitacji Hiperbarycznej ATAmed mamy możliwość uruchomienia komory hiperbarycznej w naszym Mieście!
W przypadku odpowiedniej ilości osób chętnych zorganizujemy również specjalnie dla Państwa bezpłatne szkolenie informacyjne.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”2928″ img_size=”large”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”2929″ img_size=”full” alignment=”right”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]CRH ATAmed to jedna z nielicznych w Polsce placówek, która prowadzi terapie tlenowe w komorze hiperbarycznej. Centrum zostało utworzone w 2013 roku i od razu zdobyło zaufanie pacjentów nie tylko z Warszawy, ale i z całej Polski. W ATAmed stosuje się komory hiperbaryczne najwyższej klasy, które zapewniają komfort oraz bezpieczeństwo podczas zabiegu. Nad przebiegiem sesji czuwa szereg specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu zabiegów tlenoterapii w komorze hiperbarycznej.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową: www.atamed.com.pl

Kontakt:
email: tomasz.lukaszuk@strazpozarna.org.pl
telefon: 513 829 565[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]